Co o nás říkají rodiče

Kristýnka si užívá svobodného vzdělávání hrou v lesní komunitní škole Hrádeček. Usíná s úsměvem, vstává natěšená a já jsem ta nejšťastnější máma na světě. Děkuji ti vesmíre, božství, živote, za tuto skvělou možnost. Kéž by všechny děti mohli zažívat stejně šťastnou školu, která je připraví nejen na budoucí zaměstnání, ale hlavně na kvalitní život.

Hanka, maminka Kristýnky

Nebudu hodnotit jednotlivce, protože jsem celkově spokojený a jsem rád, že Šíma je v tak výborné školce. Tým je perfektní. Vidím poctivý a citlivý přístup, který mě samotného oslovuje.

Michaltatínek Šimonka

Jsem ráda, že jsem měla možnost se s vámi nějaký čas setkávat. Všichni jste pro mne byli velkou inspirací a důkazem, že všechno jde, když se chce a přitom to není vůbec nutné lámat přes koleno. Pro děti to byla pěkná zkušenost s jinou školičkou. Děkuji a přeji hodně síly a nápadů do dalších let.

Alicemaminka Honzíka a Elišky

Oceňuji komunikaci mezi dětmi a průvodkyněmi, že není problém se zastavit a vše si vysvětlit. Že průvodkyně děti i pohladí, pomazlí, vezmou na ruce, když má dítě tuto potřebu (a i když ji nemá :-)). Oceňuji komunikaci mezi školkou a rodiči, že víme, co se děje a co se bude dít. Že rodič nemá pocit, že by byl nepřítel, který otravuje, když se ptá na své dítě. Oceňuji trávení času v přírodě a vymýšlení různých dalších aktivit (koně, lyžařský kurz, apod.)

Zuzanamaminka Šímy

Aida se v Hrádečku naučila spolupracovat s druhými dětmi, zároveň je respektovat. Před tím ne od všech jejich vrstevníků mohla toto odkoukat :-). Navíc tam dovolí skákat v kalužích, což vyloženě zbožňuje :-).

Marcelamaminka Aidy

Byli jsme moc rádi, když se v naší obci zřídila lesní školka, pro syna Matyáše a pro nás to byla jasná volba. Naší motivací pro přihlášení Matyho do lesní školky byl zejména menší kolektiv a s tím související menší počet dětí na jednoho pedagoga oproti klasické MŠ, což umožňuje individuální přistup k jednotlivým dětem a samozřejmě možnost dětí trávit co nejvíce času venku, za každého počasí. Děti se mj. učí poznávat přírodu, zvířata a mít k nim pěkný vztah. Dnes můžeme říci, že lesní školka Hrádeček splnila všechna naše očekávání a naše dítko je v jejich kolektivu šťastné. Co víc si může rodič přát.

Petra a Jardarodiče Matýska

Hrádeček je fajn školka :-). Je zde respektující, svobodné a komunitní prostředí, s individuálním přístupem, jak k dítěti, tak k rodičům. Odborně vzdělané průvodkyně nám i pomáhají řešit problémy s výchovou, ale hlavně Vítek se tam cítí dobře, takže neváhá vstávat kolem 6 hod. ráno a dojíždíme bez problémů 25 km ;-).

Magdamaminka Vítka