SVOBODNÁ ŠKOLA

HRÁDEČEK

Pro školní rok 2019/2020 přijímáme do SVOBODNÉ ŠKOLY děti ve věku 5-18 let.

Naši školní skupinu navštěvují výhradně děti, které jejich rodiče vzdělávají doma.
 
 Naše filozofie se inspiruje ve svobodných školách typu Sudbury nebo Summerhill - máme věkově smíšenou skupinu dětí ve věku od 5-18 let, děti se učí systémem projektové výuky a učení vnímají jako hru.
 
Našim cílem je podpořit v dětech jejich přirozenou touhu vzdělávat se a program se tak přizpůsobuje jejich aktuálním potřebám a z velké části si ho samy tvoří.

Proč se rodiče rozhodli pro svobodnou školu? 

Hlavou Vám běží spousta otázek.... O čem je svobodné vzdělávání? Proč ho pro Vaše děti zvolit?

Máme pro Vás články, rozhovory a videa, díky kterým získáte představu o tom, jak to u nás funguje a kde jsme se inspirovali.

Škola děti baví

Lesní škola bude vaše dítě stále bavit, protože mu umožní rozvíjet se podle jeho vlastních potřeb.

Rodiče na palubu

Respektujeme vás jako partnera, který má svou nezastupitelnou úlohu ve výchově dítěte a také svůj vliv na to, jak bude u nás dítě vzděláváno. Čekáme to samé od vás.

Škola hrou

Vydáte se na cestu učení hravým způsobem, kde budou děti dělat skutečné věci a učit se z vlastních zkušeností.

Sebevědomé děti

Umožníme vašim dětem stát se aktivním a sebevědomým dospělým, který má pocit smysluplnosti světa a žije v souladu s okolním světem.

Pohoda, důvěra, spolupráce

Zajímáme se o dítě jako jednotlivce. Nejen o prospěch, ale i o to, jak se cítí a jak se mu daří v kolektivu. Podáme dítěti pomocnou ruku, pokud nebude v jakékoliv oblasti prospívat.

Na jedné lodi

Dozvíte se o dítěti ve škole všechno, co vás zajímá, můžete využít společné schůzky ve třech, zúčastnit se výuky. Sdílet své zkušenosti s dalšími rodiči a získat nové přátele. Načerpat poznatky o vývoji dítěte a jeho výchově a vzdělávání, inspirovat se.